Letni Festiwal Sportów Zimowych w Nowym Targu

Letni Festiwal Sportów Zimowych, który odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę (23-24 września) to multidyscyplinarne spotkanie ze sportami zimowymi.  Do Nowego Targu przyjadą ciekawe osobowości sportów zimowych Weronika Nowakowska (biathlon), Jakub Kot (skoki narciarskie), Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie), Krystyna Guzik (biathlon), Bartosz Łobaza (curling), będziemy gościć także reprezentantów MMKS Podhale Nowy Targ z trzykrotnym olimpijczykiem Gabrielem Samolejem.

Dlaczego multidyscyplinarny? Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest interesującą dyscypliną, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je rodzicom i dzieciom, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po raz drugi w Polsce, również w Nowym Targu.

Festiwal rozpocznie się w piątek 23 września, tak aby uczniowie miejscowych szkół mogli wziąć udział, festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną również w sobotę. W sobotniej części udział będą mogły wziąć dzieci z rodzicami. Ważnym punktem Festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych, stąd chęć zaangażowania ze strony MMKS Podhale Nowy Targ. Chcemy aby przedstawiciele zimowych dyscyplin byli obecni na festiwalu prezentując swój klub, tym samym zachęcając do treningów.

Serdecznie zapraszamy do Parku Miejskiego 23 września od godziny 9:00 do 16:00, a w sobotę od 12:00 do 17:00 mamy wiele cennych nagród w tym vouchery  Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu oraz oficjalnej odzieży firmy Martes Sport, a także pobyty w oficjalnym ośrodku narciarskim Czarny Groń.

Organizatorem wydarzenia jest BDB Event a Miasto Nowy Targ jest współorganizatorem.


źródło: UM Nowy Targ

Shares