Previous
Next

Region. Policjanci zlikwidowali plantację konopii do której wchodziło się przez szafę i zabezpieczyli ponad 7 kilogramów marihuany

Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 45-letniego mieszkańca Rabki Zdroju za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, na terenie powiatu suskiego przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Funkcjonariusze zabezpieczyli sadzonki konopi i ponad 7 kilogramów marihuany oraz 300 tysięcy złotych w gotówce. Podejrzanemu za uprawę, wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności od 3 nawet do 20 lat.

Jakiś czas temu mieszkaniec Rabki-Zdroju wzbudził zainteresowanie policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Ustalenia i intensywne czynności prowadzone w tej sprawie, doprowadziły funkcjonariuszy na teren sąsiedniego powiatu.  We wtorek, 16 kwietnia policjanci weszli na teren posesji powiatu suskiego, gdzie zatrzymali 45-letniego rabczanina. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli bardzo duże ilości marihuany i gotówkę. Narkotyki były już przygotowane do dystrybucji, poporcjowane i zapakowane w foliowe worki. Ukryte w szafie drzwiczki doprowadziły policjantów do niewielkiego pomieszczenia, którego wnętrze przygotowano pod uprawę konopi. Zainstalowane były tam lampy grzewcze i wentylatory, a w małych pojemnikach rosły sadzonki marihuany. Tego dnia zabezpieczono ponad 7 kilogramów marihuany oraz 300 tysięcy złotych w gotówce. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi blisko 400 tys. złotych.

45-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawy, wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 45-latka tymczasowego aresztu. W piątek (19.04.br.) sąd przychylił się do wniosku i podejrzany na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 nawet do 20 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next