Previous
Next

VIII Koncert Goszczyński dla Fundacji im. Adama Worwy

Po czterech latach przerwy spowodowanej między innymi pandemią Covid -19, w ramach Finału akcji Pola Nadziei, mogliśmy zorganizować koncert – Goszczyński dla Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu. Do Miejskiego Centrum Kultury, w żonkilowym marszu z nowotarskiego rynku, przybyli uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami, wychowawcami, by w gronie swoich rówieśników uczestniczyć w wyjątkowym artystycznym wydarzeniu.

            Na scenie pojawiła się młodzież i absolwenci z  I LO w Nowym Targu,  przedstawiciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu,  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludźmierzu, Szkoła Tańca Cubana, Cheerleaderki Podhale,  Akademia Tańca i Baletu Frajda, Grupa Taneczna Hype, Stanisław Kita oraz Julia Jarząbek. Na początku głos zabrała Prezes Fundacji Pani Anna Zgierska, witając zebranych, a następnie Dyrektor I LO im. S. Goszczyńskiego Pani Marta Sokołowska, dziękując wszystkim za przybycie i za piękną działalność młodych ludzi na rzecz osób chorych i potrzebujących.

W trakcie koncertu można było usłyszeć różne rodzaje muzyki, zachwycić się tańcem i baletem oraz niesamowitymi głosami młodych, utalentowanych ludzi.  Dziękujemy bardzo wszystkim wykonawcom za ich udział w tym wydarzeniu, wolontariuszom za pomoc, a widowni za ciepłe przyjęcie. Organizatorem koncertu charytatywnego było I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego  w Nowym Targu oraz Fundacja im. Adama Worwy w Nowym Targu.

źródło: Powiat Nowotarski

Shares