Baza namiotowa na Lubaniu rozbita !

Z 17-18 czerwca rozbita została baza namiotowa na Lubaniu, tym samym wystartował w bazie sezon turystyczny 2022. Pierwsi goście z własnymi namiotami w bazie pojawili się już 18 czerwca, a noclegi w bazowych namiotach możliwe sa już od dziś, czyli 19 czerwca. Tegoroczny sezon funkcjonowania bazy zaplanowany jest na 11 tygodni i zakończony zostanie 2 września.

Baza noclegowa na Lubaniu fot. Baza noclegowa na Lubaniu

Baza namiotowa na Lubaniu prowadzona jest przez Studenckie Koło Przewodników Górskich przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie. Pierwszy raz stanęła na polanie pod szczytem Lubania w 1967 r. Jest ona położona na wysokości 1200 m n.p.m., przy czerwonym szlaku biegnącym z przełęczy Knurowskiej do Krościenka. Czynna jest w miesiącach letnich, zazwyczaj od 26 czerwca do 30 sierpnia, chociaż w tym roku sezon wystartował już 19 czerwca.

Baza posiada 56 miejsc noclegowych w małych namiotach 2-4 osobowych, stojących na drewnianych podestach. W namiotach śpi się na materacach piankowych, istnieje również możliwość wypożyczenia śpiwora lub koca. Można też na Lubań przyjść z własnym namiotem. Ze szczytu Lubania roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry, Pieniny, cały Spisz i Zalew Czorsztyński.

„W tym roku turyści indywidualni nie mają obowiązku rezerwować miejsc ale pamiętajcie, że czasem baza pęka w szwach. Jeśli macie zamiar przyjść z większą grupą lub chcecie mieć pewność, że znajdziemy Wam wolny namiot zarezerwujcie sobie miejsce pisząc maila na adres: luban@skpg.krakow.pl Czekacie na dzień NaLeśnika? Będzie! Ale termin to jeszcze mała tajemnica. .Bądźcie czujni!” – piszą na FB prowadzący bazę noclegową na Lubaniu.

Baza noclegowa na Lubaniu fot. Baza noclegowa na Lubaniu

Shares