Previous
Next

80. Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu przeszedł do historii

Z rejonu kładki na Czarnym Dunajcu wystartował w czwartek 16 czerwca jubileuszowy 80. Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu, noszący imię Tadeusza Pilarskiego. To wielkie święto kajakarzy oraz najstarsza i największa impreza kajakowa w Europie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 kajakarzy z 21 klubów.

Na odbywający się w ramach Tygodnia Dzikich Wód spływ przybyli także kajakarze z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Węgier. Uczestnicy spływu mieli do pokonania 70 km z Nowego Targu do Łącka (Jazowska).

Szczyt popularności tego spływu przypadał na lata 70. XX wieku kiedy to uczestniczyło w nim blisko 3 tysiące kajakarzy przybywających na imprezę nie tylko z Polski ale i z całej Europy. Jednym z charakterystycznych punktów na trasie spływu był Czorsztyn i słynne Zielone Skałki nad Dunajcem. W latach 70. i 80. XX wieku działało tam bardzo popularne pole namiotowe a w sąsiedztwie był ośrodek kempingowy „Na beczkach” w Czorsztynie.

Fot. UM Nowy Targ / Paweł Kos

Przeczytaj także:

Wspomnienia ze Starego Czorsztyna: Spływy Dunajcem, wycieczki w góry i spanie na sianie. Nieznana historia PTTK w Czorsztynie – Stary Czorsztyn

Beata Niewiadomska – Bochnak: W latach 60. ubiegłego wieku PTTK w Czorsztynie był potęgą, dysponował 1200 miejscami noclegowymi i organizował najsłynniejszy spływ Dunajcem – Stary Czorsztyn

Shares