Trwa budowa mostu w Tylmanowej. Inwestycję wizytował Wojewoda Małopolski

17 lutego Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita odwiedził Tylmanową aby zobaczyć postęp prac związanych z budową nowego mostu w osiedlu Brzegi w Tylmanowej. Nowa przeprawa zastąpi most wzniesiony w 1967 roku.

Na placu budowy wojewoda spotkał się z Tadeuszem Królczykiem wójtem Gminy Ochotnica Dolna i Pawłem Ceterą kierownikiem zespołu – pełnomocnikiem wójta ds. inwestycji. W trakcie wizyty dyskutowano m.in.: o zabezpieczeniu korpusu drogi wojewódzkiej i harmonogramie prac. Wójt przekazał wojewodzie, że wykonawca zapewnia, że zrealizuje inwestycję w terminie.

Budowa mostu w Tylmanowej to największa kwotowo inwestycja w historii Gminy Ochotnica Dolna. Koszt inwestycji wraz z rozbudową drogi gminnej to koszt ponad 12,5 milionów złotych, z czego 7,5 mln to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 3 miliony pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego. Gmina Ochotnica Dolna otrzymała także ponad 2 milionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy most w Tylmanowej będzie mieć 104 m długości, 9 m szerokości, a także 40 ton nośności. Gotowy ma być w pierwszym kwartale 2023 r. Planowana przeprawa przez Dunajec stanie w miejsce obiektu z 1967 r. W ramach tego zadania rozbudowana zostanie też droga gminna. Wykonawcą jest firma Primost Południe.

Fot. UG Ochotnica Dolna

Shares