Previous
Next

Zmiana przebiegu Głównego Szlaku Beskidzkiego ? Z takim pomysłem wystąpili radni

Zmianę przebiegu Głównego Szlaku Beskidzkiego na terenie Krościenka nad Dunajcem zaproponowali podczas ostatniej sesji Rady Gminy radni z Komisji Rolnej oraz Promocji Agroturystyki i zwrócili się do wójta gminy o podjęcie działania w celu doprowadzenia do modyfikacji przebiegu Głównego Szlaku Beskidzkiego (kolor czerwony) na terenie Krościenka nad Dunajcem.

„Obecnie szlak przebiega na terenie Krościenka w ciągu ulic: Lubań, Kościuszki, Sobieskiego i dalej przez mosty na Dunajcu. Wnioskujemy o to aby nowy przebieg szlaku biegł następująco: ulicą Lubań, Kościuszki, Targową, Jagiellońską, Mickiewicza, Rynek oraz Kazimierza Wielkiego. Dotychczasowy przebieg szlaku omija historyczne centrum miejscowości jakim jest Rynek z otaczającymi go zabytkami: rewitalizowany budynek Ratusza, kościół. Na Rynku znajduje się także punkt Informacji Turystycznej, Izba Regionalna oraz istnieje węzeł szlaków turystycznych prowadzących z Krościenka w Pieniny” – mówił podczas sesji radny Jan Chrobak.

staryczorsztyn.pl

Radny informował, że proponowana zmiana szlaku doprowadzi do podniesienia rangi znajdującego się na Rynku węzła szlaków i ułatwi turystom planowanie swoich górskich wypraw.

Główny Szlak Beskidzki jest jednym z najważniejszych długodystansowych szlaków w Polsce. Łączy ze sobą m.in. Ustroń, Babiogórski Park Narodowy, Rabkę Zdrój, Krynicę Zdrój i Bieszczadzki Park Narodowy.

Rada będzie wnosiła do wójta o zajęcie się tym tematem. Wójt Dyda od razu nadmienił, że sprawa wytyczania szlaków górskich nie od niego zależy i zwróci się w tym temacie do PTTK Krościenko jako jednostki która może zająć się tym tematem.

Shares