Prace przy przystani flisackiej w Szczawnicy na finiszu

Do końca zbliżają się prace przy przebudowie przystani flisackiej w Szczawnicy. Wszystkie prace zgodnie z umową z wykonawcą powinny zostać ukończone w terminie.

Obecnie realizowane są prace wykończeniowe związane z montażem elementów małej architektury – oświetlenie dekoracyjne, lampy uliczne, ławki, pasaż w którym będą materiały związane z turystycznymi możliwościami Pienin, stojaki na rowery oraz bariery, pomimo obaw o utrudnienia w sezonie letnim, dzięki również staraniom wykonawcy cały czas przystań końcowa w Szczawnicy funkcjonowała bez większych problemów” – informuje na swoim FB burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Prace przy przebudowie przystani flisackiej w Szczawnicy rozpoczęły się w marcu 2022 roku. W ramach projektu „Zwiększenie atrakcyjności granicy Polsko-Słowackiej w Pieninach poprzez modernizację istniejącej infrastruktury turystycznej” teren dotychczasowej przystani jest odnawiany i adaptowany do obecnych wymagań poprzez wzbogacenie o dodatkową infrastrukturę wypoczynkową, turystyczną, sportową i informacyjną oraz dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Fot. FB Grzegorz Niezgoda

Shares