Ferie na lodowisku

Podczas ferii zimowych (28 stycznia -12 lutego), Gmina Krościenko nad Dunajcem zaoferowała dzieciom ze szkół podstawowych z terenu gminy Krościenko nad Dunajcem    bezpłatne korzystanie z lodowiska w Krościenku nad Dunajcem. W zakres pomocy wchodziło także darmowe wypożyczanie łyżew, kasków, chodzików. Zimowa atrakcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Były piruety i szybka jazda, a także upadki, ale przede wszystkim dobra zabawa. Miłośnicy łyżwiarskiego szaleństwa ślizgali  się na krościeńskim lodowisku. Na łyżwach jeździły dzieci oraz rodzice.

Jak informuje Wójt Gminy Jan Dyda – cel był jeden – zapewnić przede wszystkim dzieciom i młodzieży fajny, zimowy aktywny wypoczynek w miejscu zamieszkania. Do tego na świeżym powietrzu.

Najmłodsi i nieco starsi mieszkańcy naszej gminy z pewnością odpoczęli, ale i dobrze się bawili podczas zimowej przerwy w nauce. Nie bez znaczenia był również aspekt finansowy. Gwałtownie rosnące ceny spowodowały, że nie każdego było stać na wyjazd na ferie- dlatego też gmina pokryła koszty karnetów dla dzieci i młodzieży szkolnej.

źródło: UG Krościenko nad Dunajcem: K.Kubik

Shares