Previous
Next

Tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej

Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące wobec 35-letniego mieszkańca gminy Krościenko nad Dunajcem podejrzanego o  znęcanie psychiczne nad rodzicami i groźby wobec brata. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

8 lutego br., w południe policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zostali wezwani na interwencję domową w jednej z miejscowości gminy Krościenko nad Dunajcem. Na miejscu zastali awanturującego się 35-latka, który wyzywał swoich rodziców, groził im pozbawieniem życia oraz  zagroził, że spali dom. Awanturnik groził również swojemu bratu. Okazało się, że gehenna domowników trwała już od kilkunastu miesięcy.

Domowy agresor został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. W sprawie został wszczęte dochodzenie. Policjanci zebrali materiał dowodowy i 35-latek usłyszał zarzuty znęcania nad rodzicami oraz kierowania gróźb wobec brata. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec agresora tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Za groźby przewidziana jest kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Zgodnie z art. 207 k.k., kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares