Studencka Baza Namiotowa GORC już otwarta

W miniony weekend na Halach Gorcowskich pod Gorcem miało miejsce rozbijanie Studenckiej Bazy Namiotowej Gorc, którą prowadzi Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie przy Oddziale Akademickim PTTK.Przez dwa dni mocna ekipa pracowała nad tym aby pusta, gorczańska hala stała się na dwa wakacyjne miesiące miejscem tętniącym życiem, przytulnym i dającym schronienie turystom wędrującym po górach.

Czym jest baza namiotowa? To ogólnodostępne miejsce noclegowe. Można przyjść i skorzystać z noclegu w namiotach bazowych – są to 3- lub 4-5-osobowe namioty na podestach, z gąbkowymi materacami. Można również rozbić swój własny namiot. Baza oferuje odwiedzającym luksusy w postaci polowej, w pełni wyposażonej kuchni z piecem, na którym można ugotować sobie obiad.Przy bazie biją dwa wydajne źródła z Wodą, można skorzystać z polowego prysznica i toalety. A wieczorem warto usiąść przy ognisku z kubkiem herbaty i gitarą, w zawsze dobrym towarzystwie.
Zapraszamy na Gorc!Szczegóły naszej działalności znajdziecie na stronie i na na naszym FB.www.bazagorc.pttk.plhttps://www.facebook.com/bazaGORC

źródło: Studencka Baza Namiotowa Gorc
zdjęcia: Natasza Figiel

Shares