Strażacy wydobyli ciało z rzeki z wyraźnymi znamionami śmierci

Do tragicznego znaleziska doszło w minioną sobotę w rzece Poprad. Wezwani na miejsce strażacy znaleźli w wodzie ciało z wyraźnymi znamionami śmierci. Na prośbę policji zwłoki pozostawiono w miejscu znalezienia aż do czasu przybycia służb.

„16 września o godzinie 15.26 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Żegiestów oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań w Żegiestowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęto piesze patrolowanie linii brzegowej. Nie zauważono osoby zgłaszającej oraz zwłok w wodzie. Po weryfikacji zgłoszenia przejechano w inne miejsce gdzie z linii brzegowej widoczne było ciało w rzece. Strażacy zabezpieczeni na linie oraz w suchych skafandrach udali się w kierunku widocznego ciała.

Po dotarciu na miejsce rozpoznano pewne znamiona śmierci. Na prośbę Policji ciało pozostawiono do czasu przyjazdu służb dochodzeniowych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych wydobyto zwłoki z rzeki. Na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia  prowadzonych czynnościach pozostał zastęp z OSP Żegiestów. Działania strażaków trwały prawie trzy i pół godziny” – relacjonują strażacy z PSP Nowy Sącz na swojej stronie internetowej.
Opracowanie Komendant Miejski PSP, Zdjęcia JRG Krynica Zdrój

Shares