Previous
Next

Policjanci pełniący służbę na Jeziorze Czorsztyńskim wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Wspólne służby mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zapobieganie utonięciom. Patrole policjantów i strażaków to inicjatywa Komendy Głównej Policji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciepłe dni zachęcają do wypoczynku nad wodą, który choć bardzo przyjemny nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków, utonięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych zbiornikach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do nieznanej wody, czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń.

Na Jeziorze Czorsztyńskim w sezonie letnim o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą dbają policjanci z Nowego Targu oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Ponadto policjanci wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu prowadzą  dodatkowe działania na wodzie i terenach przywodnych. Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników. Takie patrole organizowane są cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Wspólne działania policjantów i strażaków prowadzone są z wykorzystaniem jednostek pływających.

W sytuacjach alarmowych z policjantami pełniącymi służbę na Jeziorze Czorsztyńskim, można kontaktować się w godz. 8.00 – 20.00 pod numerem telefonu: 723-694-983.

W nagłych wypadkach należy dzwonić również na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next