Previous
Next

Młodzież posprzątała wieżę widokową na Magurkach

W ramach Tygodnia Ekologii w Gminie Ochotnica Dolna rozpoczęły się działania proekologiczne. Młodzież ochotnickich szkół wraz z opiekunami rozpoczęła sprzątanie 4 wież widokowych znajdujących się na terenie gminy. Jako pierwszą wysprzątali wieżę na Magurkach.

Akcja przebiega pod hasłem ” 4 wieże – czyste wieże”. Jako pierwsi do akcji dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej. Dzisiaj, uczniowie kl. 4 wraz z Lucyną Kozub, przewodnikiem Janiną Piszczek oraz z opiekunami Marią Konopką i Mariuszem Chrobakiem wzięli udział w wycieczce, której celem było posprzątanie wieży widokowej na Magurkach w Ochotnicy Górnej. Porządki nie były łatwe, ponieważ platformy wieży oraz schody w dużej części były pokryte śniegiem, ale uczniowie, mimo tych trudnych warunków pogodowych i tak świetnie poradzili sobie ze sprzątaniem. Na wieży widokowej uczniowie przybili także pieczątki. Tym samym zostali zdobywcami wieży na Magurkach.

Przypominamy, że aby otrzymać gorczańsko – beskidzką odznakę „zdobywcy 4 wież” należy odwiedzić wszystkie wieże. Trasa wycieczki prowadziła przez Dolinę Potoku Jaszcze. Uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy Liberatorze oraz poznali jego historię, jak również historię Gorczańskiego Parku Narodowego. Przy okazji uprzątnęli szopę znajdująca się w pobliżu wraku Liberatora. Na zakończenie zapłonęło ognisko, na którym uczestnicy wycieczki usmażyli kiełbaski.

Na podstawie informacji UG Ochotnica Dolna/Fot. UG Ochotnica Dolna

Shares
Previous
Next