Previous
Next

30 – lecie Zespołu „Lubań” z Kluszkowiec

17 lipca 2022 r. w Amfiteatrze w Kluszkowcach odbył się jubileusz 30 – lecia działalności Zespołu „Lubań” z Kluszkowiec. W Wąwozie Papieskim na Górze Wdżar odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców Kluszkowiec oraz członków zespołu „Lubań” i ich rodzin.  Festyn „Dzień Kluszkowiec” w Amfiteatrze w Kluszkowcach rozpoczął się od występów Zespołu „Lubań”.

Imprezę uświetniły występy zespołów m. in. zespół folkowy „Wyhajtani”, zespół muzyczny „Zapaleni”. Na przybyłych gości czekały kulinarne smakołyki, promujące książkę „Smak Tradycji – Gmina Czorsztyn od kuchni”, które przygotowane zostały przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kluszkowce”. Strażacy OSP Kluszkowce przeprowadzili pokazy ratowniczo-gaśnicze.

W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach można było podziwiać wystawę prac artystów i twórców ludowych. Swoje prace zaprezentowali: p. Danuta Firek, p. Anna Jandura, p. Adela Babiak, p. Maria Bednarczyk, p. Monika Palica, p. Elżbieta Kopytko, p. Krystyna Firek, p. Jerzy Sosna, p. Stanisław Jabłoński, p. Krzysztof Babiak, p. Krzysztof Plewa.

Fot. UG Czorsztyn

Shares