Zakaz eksploatacji nowych kotłów na węgiel w centrum Nowego Targu obowiązuje od 1 stycznia 2022

Władze Nowego Targu przypominają w komunikacie na swojej stronie internetowej, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje zakaz eksploatacji dla nowych kotłów i ogrzewaczy na węgiel w nieruchomościach położonych w centrum miasta. Oznacza to, że od 1 stycznia br. w ścisłym centrum nie można już montować pieców węglowych. Istniejące stare i nieekologiczne piece trzeba będzie usunąć w ciągu kilku najbliższych lat. Całkowity zakaz palenia węglem ma wejść w życie w 2030.

Zgodnie z przyjętą przez Sejmik Województwa Małopolskiego w dniu 27 września 2021 roku Lokalną uchwałą antysmogową dla miasta Nowy Targ na obszarze zakreślonym w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Nowy Targ Nr 22 – Centrum, od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje zakaz eksploatacji dla nowych kotłów i ogrzewaczy na węgiel.

„Przypominam, że do końca bieżącego roku 2022 należy wymienić wszystkie pozaklasowe kotły c.o. Mając świadomość, że jest to znaczny wysiłek logistyczny i wydatek dla domowego budżetu, zachęcam właścicieli nieruchomości do korzystania z dostępnych programów dofinansowania do wymiany nieekologicznych źródeł grzewczych. Wyczerpujących informacji w tym zakresie udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska tut. Urzędu w pokojach 205 i 210 lub pod numerami telefonów 18 26 11 291 i 18 26 11 286” – można przeczytać na stronie UM Nowy Targ.

Shares