Previous
Next

Kolorowy świat Kingi i Michałka


Bajkowe zwierzęta, rośliny, świat pełen nasyconych kolorów tak można opisać najnowszą wystawę w Galerii Ratusza w Krościenku nad Dunajcem. Tym razem swoje obrazy na szkle prezentuje Kinga Tokarczyk, mieszkanka gminy Krościenko nad Dunajcem i członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Będzie można je podziwiać do 11 lutego.


Kiedy rozpoczęła się przygoda artystki ze sztuką? – Malować, szkicować zaczęłam jeszcze jako dziecko, najpierw ołówkiem – wspomina Kinga Tokarczyk. Potem jej kolejne spotkanie z malarstwem było już podczas studiów na architekturze. – Próbowałam tam już różnych technik, malowałam pastelami, farbami olejnymi. Malowałam w różnych stylach – podkreśla artystka.


Obrazy na szkle zaczęła malować przed kilku laty za sprawą synka Michałka. – Mam wyjątkowe dziecko, synek potrzebował terapii sensorycznej i tak razem zaczęliśmy malować obrazy na szkle. Malowałam czerwone kwiaty i kolorowe motylki, które uwielbia mój synek, malowałam zwierzęta, które sama bardzo lubię – mówi Kinga Tokarczyk, dodając, że w domu ma pokój kwiatowy z ponad setką kwiatów, w tym ma nawet mandarynki i pomarańcze oraz 500 litrowe akwarium z rybkami, psy. – My lubimy kwiaty i zwierzęta.
Artystka podkreśla, że malowanie nie tylko kocha jej synek, ale i ją samą ono bardzo odpręża po pracy. Tak odpoczywa od codziennych zajęć tworząc swój bajkowy, kolorowy świat.

źródło: UG Krościenko n/Dunajcem

Shares