Trwa przebudowa Domu Strażaka w Niedzicy

Trzy miesiące po wyburzeniu starego budynku ruszyły prace przy przebudowie Domu Strażaka w Niedzicy. 20 grudnia do historii przeszedł stary liczący 80 lat budynek, który w przeważającej części został wyburzony. Nowy obiekt, będzie służył jako Dom Strażaka oraz centrum kulturalno- kongresowe.

Stary budynek w którym przez blisko 80 lat odbywały się różne imprezy i spotkania lokalnej społeczności został wybudowany podczas II wojny światowej, w 1943.

„Inicjatorem tego przedsięwzięcia był miejscowy proboszcz ks. Michał Kubiciar, zaś głównym bodźcem do wybudowania dużej sali był brak miejsc do wspólnych spotkań dzieci czy młodzieży oraz miejsc do zorganizowania uroczystości religijnych. Wybudowano ja czynem społecznym przez mieszkańców Niedzicy, w najdogodniejszym dla m\nich miejscu, na działce będącej własnością Pana Jana Milaniaka” – można przeczytać o historii powstania Domu Strażaka w Niedzicy w książce „Niedziyckie fajermani. Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzicy na Spiszu” autorstwa Adama Świętego.

Dzisiaj po 3 miesiącach od wyburzenia starego budynku stoją już ściany nowego Domu Strażaka

O historii domu strażaka i OSP Niedzica można przeczytać pod tym linkiem: Wyburzyli Dom Strażaka w Niedzicy – Moje Pieniny

fot. Jakub Jamróz

Shares