Premiera „Do góry” Irka Kowalczyka

Ma 22 lata i właśnie ukazała się jego piosenka „Do góry”. Pochodzący z Czorsztyna Irek Kowalczyk, absolwent Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem prowadzi popularny muzyczny kanał na tik toku, który ma ponad 23 tysiące obserwujących i jest zaangażowany m.in. projekt #zhejtowani, który ma za zadanie edukować i wspierać osoby narażone na hejt w internecie.

Piosenka w ciągu niespełna 2 dni od premiery (16 września) odnotowała ponad 3200 wyświetleń. To nastrojowy, optymistyczny utwór wpadający w ucho. W jego stworzeniu Irkowi Kowalczykowi pomogli: Kuba „Bobass” Wilk oraz Przemek Kuczyński. Zdjęcie okładki wykonał Szymon Kobylarczyk, a „obrobiła” ją Flossy Candle.

Teledysk do piosenki powstał w Czorsztynie. „Całe życie wychowałem się w górach, dlatego kiedy myślałem o teledysku do piosenki, nie miałem ani chwili wątpliwość, że teledysk zostanie nagrany właśnie tutaj – w Czorsztynie” – mówi Irek Kowalczyk.

W internecie młodego artystę można znaleźć na YouTube, wpisując jego imię i nazwisko, natomiast bardziej kameralnie działa na tiktoku jako kirek_usic.

To właśnie na tej aplikacji, niedawno wystartowała druga edycja programu „Zgrani rozśpiewani” gdzie co tydzień, w niedzielę o godzinie 21:45, we wspólnej muzycznej zabawie biorą udział młodzi, zdolni tiktokerzy.

Irek Kowalczyk oprócz działalności w sferze muzycznej angażuje się także w różnego rodzaju akcje m.in. projekt #zhejtowani.

„Pomimo mojego młodego wieku, mam w sercu przyszłość wielu osób, głównie młodych. W lutym ubiegłego roku, udało mi się urzeczywistnić projekt #zhejtowani, który ma za zadanie edukować i wspierać osoby narażone na hejt w internecie.

Chciałbym aby moja piosenka niosła w świat przesłanie, że nie ważny wiek, płeć i pochodzenie – zawsze w życiu można osiągnąć szczęście, wystarczy dążyć do celu, gnać po swoje marzenia. Myślę, że jeśli mnie, prostemu chłopakowi z Czorsztyna się udało, to uda się każdemu!” – mówi Irek Kowalczyk.

Piosenkę i teledysk można posłuchać pod adresem: https://youtu.be/4sbd4PvR9ug

Wywiad z Irkiem Kowalczykiem : https://www.youtube.com/watch?v=IkGce6eTkWc

Shares