Previous
Next

Policjanci zatrzymali ośmiu poszukiwanych przez organy ścigania

W ciągu pięciu dni policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali ośmiu poszukiwanych, ukrywających się przed organami ścigania. Jeden z nich został zatrzymany w Krościenku nad Dunajcem przez policjanta z Komisariatu Policji w Szczawnicy, w dniu wolnym od służby.

Policja na co dzień współdziała z organami państwa, w tym z sądami w zakresie realizacji nakazów doprowadzenia osób ukrywających się przed organami ścigania, które próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Tylko w przeciągu pięciu dni, policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali ośmiu poszukiwanych. Trzech poszukiwanych w wieku od 23, 39 i 62 lat  zostało zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy. 23-latek został zatrzymany na terenie Krościenka nad Dunajcem przez policjanta z Komisariatu Policji ze Szczawnicy, w dniu wolnym od służby.

Funkcjonariusz rozpoznał poszukiwanego mężczyznę, kiedy ten wszedł do jednego ze sklepów i natychmiast powiadomił swoich kolegów z jednostki, którzy pełnili służbę. Po chwili na miejsce przyjechał patrol i poszukiwany 23-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnie do zakładu karnego w celu odbycia jednego roku zastępczej kary pozbawienia wolności. Z kolei 39-latek był poszukiwany do odbycia czterech dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Mężczyzna opłacił zaległe należności i został zwolniony. Natomiast 62-latek w zakładzie karnym spędzi 302 dni za niewykonaną karę ograniczenia wolności.

Dwóch poszukiwanych policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali na terenie Raby Wyżnej i Chabówki. Jeden z nich spędzi 116 dni, a drugi 15 dni w zakładzie karnym za nieopłacone kary grzywny. Policjanci z Jabłonki zatrzymali poszukiwanego przez sąd 36-latka, który trafił do zakładu karnego celem odbycia 65 dni kary pozbawienia wolności, a w ręce nowotarskich funkcjonariuszy wpadł 55-latek, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 74 dni. Natomiast policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych zatrzymali 27-letniego poszukiwanego, który miał do odbycia 272 dni kary pozbawienia wolności w zamian za niewykonaną karę ograniczenia wolności. Wszyscy zatrzymani byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. 

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next