Previous
Next

Pijany kierowca wjechał w zaparkowany samochód i płot

Ponad promil alkoholu miał kierowca renault, który stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w zaparkowany samochód i ogrodzenie posesji. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższych kilka lat i czeka go sprawa w sądzie.  

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w miejscowości Łapsze Niżne. 53-letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym marki Renault, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze, uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie czeka go sprawa w sądzie i przewidziana kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, kilkutysięczna grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w przypadku spowodowania zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel zażąda zwrotu pieniędzy za wypłacone odszkodowanie. 

To kolejny kierujący w ostatnich dniach, który po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję. Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie było osób rannych.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next