Krzysztof Plewa wśród nominowanych w plebiscycie na Sportowca Roku #Guttmanny2022

Do 30 listopad trwa głosowanie w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2022 do którego nominowany został mieszkaniec Sromowiec Niżnych Krzysztof Plewa specjalizujący się w paranarciarstwie biegowym, zdobywca 2 miejsce na Mistrzostwach Europy handbike.

Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2022 ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2022 roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa.

Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznawane będą także w trzech innych kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku. Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje.


Link do głosowania:  https://paralympic.org.pl/guttmanny2022


Shares