Previous
Next

Jechał na rowerze mając 2,3 promila. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 46-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych.

Wczoraj po godzinie 17, podczas przejazdu ulicą Jana Pawła II w Łapszach Niżnych policjanci z miejscowego posterunku zauważyli rowerzystę, który jechał całą szerokością drogi. Mężczyzna miał duży problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co mogło wskazywać na to, że prowadzi pod wpływem alkoholu.  Rowerzysta został zatrzymany do kontroli i poddany badaniu na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,3 promila. Z uwagi na stan nietrzeźwości rower został przekazany osobie wskazanej, a dalszą drogę do domu 46-latek  musiał pokonać pieszo. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu rowerzysta stawił się w posterunku, gdzie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych.

Rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego , gdyż są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze. Jazda jednośladem pod wpływem alkoholu jest zabroniona i stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla samego rowerzysty jak i innych uczestników ruchu.

Przypominamy!

Za kierowanie rowerem na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna w kwocie 1000 złotych, a w stanie nietrzeźwości 2 500 złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next