Dożynki 2022 w Gminie Czorsztyn

Tradycyjnie msza świętą w kościele w Czorsztynie rozpoczęły się w niedzielę 21 sierpnia 2022 dożynki w Gminie Czorsztyn. roku w naszej gminie była świętem wszystkich rolników.

Msza święta dożynkowa odbyła się w Kościele Rektoratu Matki Boskiej Fatimskiej w Czorsztynie, a po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przemaszerowali do remizy OSP Czorsztyn, gdzie miał miejsce Przegląd Wieńców Dożynkowych.

Nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy za przygotowanie wieńców dożynkowych wręczył wójt Tadeusz Wach, a uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP Maniowy pod batutą Pana Stanisława Wojtaszka oraz zespołów: „Lubań” z Kluszkowiec, „Małych Maniowian” z Maniów, oraz „Małych Pienin” z Krościenka nad Dunajcem.

W uroczystościach uczestniczyły delegacje:  OSP Maniowy, OSP Mizerna, OSP Kluszkowce, OSP Czorsztyn, OSP Sromowce Wyżne, OSP Sromowce Niżne, Radni Gminy Czorsztyn, Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Związek Podhalan oddział w Kluszkowcach oraz wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy.

Fot. UG Czorsztyn

Shares