Agregaty prądotwórcze dla Chmielnika od Szczawnicy

Pod koniec listopada w związku z organizowaną dla ukraińskiego miasta pomocą do Szczawnicy przyjechała delegacja z miasta partnerskiego Chmielnik (Ukraina). Chmielnik reprezentowali m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Aleksandr Aleksandrowicz Chonczerenko i wolontariusz Dmitrij Wiktorowicz Lepiecki. Na rzecz mieszkańców Chmielnika zostało przekazanych kilka agregatów prądotwórczych i inne potrzebne obecnie rzeczy.

W ramach świadczonej dla Chmielnika i jego mieszkańców pomocy z zebranych środków finansowych zebranych wśród radnych Rady Miejskiej i w Urzędzie Miasta oraz ze środków budżetu Miasta Szczawnica z rezerwy na sytuacje nadzwyczajne zakupione zostały dwa agregaty prądotwórcze. Cztery kolejne sztuki agregatów zostały ufundowane przez Polskie Koleje Linowe w Zakopanem, a kolejne sztuki agregatów zostały zakupione dzięki indywidualnym kontaktom z budżetu miasta Chmielnik.

Mieszkańcy Miasta i Gminy Szczawnica dostarczyli także dla mieszkańców Chmielnika ubrania i buty zimowe które podczas zbiórki darów gromadzone były w remizie OSP i kolejnym transportem zostaną dostarczone na Ukrainę. Środki żywnościowe dla mieszkańców Chmielnika zebrali także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy.

Fot. FB G. Niezgoda

Shares