Previous
Next

Trwa budowa „Bramy w Gorce”. Ogłoszono kolejny przetarg

Od blisko 2 lat roku trwa rozpoczęta w 2020 roku budowa „Bramy w Gorce” na terenie Waksmunda. Inwestycja, która powstaje jest imponujących rozmiarów. W ramach inwestycji ma powstać m.in. ścieżka w koronach drzew. Obecnie powstaje gigantycznych rozmiarów obiekt. Pod koniec lutego 2022 ogłoszony został przetarg na dostawę i montaż jego wyposażenia. W ramach zamówienia ma zostać m.in. sporządzony projekt wykonawczy wystawy przyrodniczo-edukacyjnej w budynku Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego oraz wykonanie na jego podstawie ekspozycji interaktywnych, jak również wykonana kompleksowa wystawa multimedialna.

Fot. Szymon Pyzowski

„Brama w Gorce” to jedna z największych inwestycji realizowanych w ostatnich latach w Gorcach. Jest ona realizowana przez spółkę „Brama w Gorce sp. z o.o.” z Waksmunda. Udziałowcami firmy są, jak można przeczytać na stronie spółki w przeważającej większości mieszkańcy Waksmunda i ich rodziny, a ich działania wspierają organizacje wiejskie, parafia, gmina i miasto Nowy Targ oraz Starostwo Nowotarskie.

„Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze ,,Brama w Gorce” powstaje specjalnie z myślą o osobach poszukujących aktywnych form spędzania wolnego czasu w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Naszym głównym celem jest stworzenie unikalnego miejsca, które umożliwi czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych walorów przyrodniczych i krajobrazowych występujących naturalnie wzdłuż doliny potoku Kowaniec, a także poszerzanie swojej wiedzy przyrodniczej, kulturowej i historycznej o regionie. Z atrakcji przez cały rok będą mogli korzystać zarówno turyści, odwiedzający rejon Podhala, jak również mieszkańcy Nowego Targu i okolicznych miejscowości, w tym także osoby zmagające się z niepełnosprawnościami.

Fot. Szymon Pyzowski

Specjalnie z myślą o najmłodszych, w obrębie parku edukacji przyrodniczej będą prowadzone żywe lekcje przyrody i historii, sprzyjające zainteresowaniu tematyka ochrony naturalnego dziedzictwa Podhala poprzez zabawę i rekreacje. różnorodność warunków przyrodniczych, utworzenie pawilonu edukacji botaniczno-zoologicznej oraz bogactwo naturalnej flory i fauny umożliwi prowadzenie ciekawych i inspirujących zajęć w zakresu biologii, geografii i ochrony środowiska” – informują na swojej stronie inwestorzy.

W ramach projektu maja powstać: bacówka, wieże widokowe, galeria usytuowana w koronach drzew, bogate zaplecze gastronomiczne, edukacyjne i rekreacyjne, które maja zaspokajać potrzeby turystów i zachęcać do spędzenia czasu z rodzina lub ze znajomymi. W ramach projektu zaplanowane jest organizowanie ekspozycji okolicznościowych, imprez plenerowych, pokazów, warsztatów i wystaw.

Wizualizacja Bramy w Gorce

Wizualizacja Bramy w Gorce
Strona główna – Stary Czorsztyn
Shares