Previous
Next

W Krościenku nad Dunajcem opiekę znalazło dotychczas 190 uchodźców z Ukrainy

15 marca z inicjatywy wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy, którzy udzielają zakwaterowania uchodźcom z Ukrainy. W chwili obecnej w Gminie Krościenko nad Dunajcem przebywa około 190 osób z Ukrainy w tym około 80 dzieci.

Podczas spotkania osoby udostępniające uchodźcom lokale zostali poinformowani m.in. o zasadach zakwaterowania, uzyskania numeru Pesel dla obywateli Ukrainy, dostępnej opiece zdrowotnej, w tym możliwości szczepień przeciw COVID 19, opiece szkolnej oraz o zagospodarowaniu czasu wolnego dla dzieci.

Odbywają się także spotkania z obywatelami Ukrainy, kolejne spotkania zaplanowano na najbliższe dni. W najbliższych dniach planowane jest także zorganizowanie nauka języka polskiego w budynku remizy OSP w Krościenku nad Dunajcem.

„Liczba uchodźców na terenie gminy zmienia się z dnia na dzień. Część osób zatrzymuje się u w gminie na kilka dni i wyjeżdża dalej – do innego miejsca w Polsce lub w Unii Europejskiej. Większość jednak na razie zostaje” – informują władze gminy.

cy

Krościenko

Przedstawiciele władz samorządowych podziękowali wszystkim Mieszkańcom Gminy Kroscienko nad Dunajcem i ofiarodawcom zaangażowanym w pomoc Ukrainie, którzy licznie zgłaszają się do Urzędu Gminy.

Wszystkich chcących włączyć się w pomoc proszą o kontakt drogą mailową z tut. urzędem gmina@kroscienko.pl

Shares