Previous
Next

41-latek kierujący motocyklem był pijany i przewoził dwóch pasażerów

Motocyklista przewoził dwóch pasażerów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 41-latek kierujący jednośladem był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany, a za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

W sobotę (25 marca br.) po południu, w miejscowości Maniowy policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy  zauważyli motocykl, na którym jechały trzy osoby, a pasażerowie nie mieli kasków ochronnych. Funkcjonariusze wydali kierowcy jednośladu sygnał do zatrzymania się, do kontroli drogowej. Motocyklista nie zareagował jednak na polecenia mundurowych, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.  Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie kierowca motocykla wjechał na drogę gruntową i pole, po czym stracił panowanie nad pojazdem i motocykl przewrócił się. Po upadku zarówno kierowca i pasażerowie zaczęli uciekać pieszo. Szybko jednak zostali zatrzymani przez policjantów.

Okazało się, że motocyklem kierował  pijany 41-latek – badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu (brak badań technicznych). 41-latek  został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przewóz pasażerów ponad stan, prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu i w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, oraz  nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście ta nieodpowiedzialna i brawurowa jazda nie zakończyła się tragicznie. W wyniku upadku, zarówno kierowcy i pasażerom nic poważnego się nie stało.

źródło: Małopolska Policja

Shares
Previous
Next