Warsztaty „W kręgu pienińskiego cyfrowania” rozpoczęte

Jest to już druga edycja warsztatów rękodzieła ludowego ”W kręgu pienińskiego cyfrowania” , którą organizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Gorce-Pieniny”. Zajęcia w ramach projektu prowadzi znany twórca ludowy Jan Kubik – laureat nagrody Gloria -Artis- krościeński regionalista, który już drugi rok przekazuje swoją wiedzę młodemu pokoleniu.

Projekt ”W kręgu pienińskiego cyfrowania” jest finansowany z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego – Kultura ludowa i tradycyjna 2022. Stowarzyszenie na ten cel pozyskało dotację w wysokości 20 tys. zł.   W tym roku do udziału w projekcie zgłosiło się 6 osób z terenu LGD „ Gorce-Pieniny”.      

W ramach realizacji projektu odbędzie się nauka – szkolenie oraz przekazanie wiedzy i unikatowych umiejętności kroju, ręcznego szycia, cyfrowania elementów męskiego stroju pienińskiego. Podczas tej edycji projektu uczestnicy – osoby szczególnie zainteresowane rzemiosłem będą uczyli się i poznawali tajniki kroju i szycia cuchy i sukmany pienińskiej.

Projekt będzie realizowany przez 8 miesięcy w „Galerii Jana Kubika” w Krościenku nad Dunajcem. Zajęcia prowadzi twórca ludowy Jan Kubik – laureat nagrody Gloria -Artis- krościeński regionalista, który już drugi rok przekazuje swoją wiedzę młodemu pokoleniu.

Fot. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Gorce-Pieniny”

Shares