V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej – ZDJĘCIA

30 października br. w remizie OSP w Kluszkowcach odbył się V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Celem konkursu jest pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, kształtowanie i wspieranie wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży, a także wzmacnianie postaw patriotycznych wśród dorosłych. Przegląd pieśni patriotycznych to doskonała okazja do propagowania obchodów świąt narodowych i upamiętnienie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Konkurs przeprowadzony został z podziałem na kategorie: dzieci w wieku przedszkolnym (3–6 lat),

uczniowie klas 1–4 szkół podstawowych, uczniowie klas 5–8 szkół podstawowych, grup śpiewacze,

soliści, dorośli (bez ograniczeń wiekowych).

W tegorocznej edycji V Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w jury zasiadali: ojciec Aleksander Gut, proboszcz parafii w Kluszkowcach, Jerzy Sosna, regionalista, członek Związku Podhalan, Oddział w Kluszkowcach, Tadeusz Watycha, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Wojciech Bednarczyk, sołtys wsi Kluszkowce.

Komisja konkursowa oceniając występy, brała pod uwagę znajomość całego tekstu i melodii, dobór repertuaru odpowiednio do grupy wiekowej i interpretację, muzykalność i warunki głosowe wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dzieciom i młodzieży dziękujemy za udział w przeglądzie. Gratulujemy znakomitych interpretacji utworów, które dostarczyły mnóstwa wzruszeń.
źródło: UG Czorsztyn

Shares