Uwaga na oszustów !

Policjanci ze szczawnickiego komisariatu policji informują, że w ostatnich dniach doszło na terenie Szczawnicy do 4 prób wyłudzenia pieniędzy na tak zwany „wypadek”.

Scenariusze działania oszustów były bardzo podobne. Na telefon dzwoniła osoba, która informowała, że jeden z członków rodziny miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby uwolnić się od kary lub na polubowne załatwienie sprawy.

„Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy. Oszuści mogą nas informować o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Nie przekazujmy nikomu pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy obcym osobom!!! W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na FB UM Szczawnica

Shares