Previous
Next

Stanisława Gołdyn i Stanisława Noworolnik laureatkami Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski – słowem opisane”

W piątek, 27 maja w  Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, odbył się uroczysty Finał drugiej edycji Konkursu Literackiego „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”. W gronie laureatów znalazły się dwie mieszkanki Gminy Ochotnica Dolna: Stanisława Gołdyn i Stanisława Noworolnik

W konkursie wzięło udział 190 autorów, którzy zgłosili w ogółem 305 utworów – w tym: 218 wierszy i 87 form prozatorskich. Wśród laureatów konkursu znalazły się mieszkanki Gminy Ochotnica Dolna – poetki: Stanisława Gołdyn z Ochotnicy Dolnej i Stanisława Noworolnik z Tylmanowej.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie:
W kategorii gwara II NAGRODĘ zdobyła Stanisława NOWOROLNIK z Tylmanowej za wiersz „Na wsi”. Zaś III NAGRODĘ przyznano Stanisławie GOŁDYN z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej za wiersze: „Turysto”, „Na gorczańskim szlaku” i „Stary zwycoj”.

W kategorii proza wyróżnienie zdobyła Stanisława NOWOROLNIK z Tylmanowej za utwór pt. „Spełnione marzenie”.
Finałową Galę poprzedziły warsztaty literackie z udziałem uczestników Konkursu, które poprowadzili: Wanda Łomnicka-Dulak (poetka, regionalistka, autorka Słownika Gwary Górali Nadpopradzkich) i prof. Wojciech Kudyba (poeta, prozaik, krytyk, historyk literatury – przewodniczący Jury Konkursu).

Fot. UG Ochotnica Dolna

Shares