Previous
Next

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Gminie Łapsze Niżne

W tym roku po dwuletniej przerwie odbył się w Gminie Łapsze Niżne przy GOKU-u w Niedzicy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Na scenie zaprezentowała się młodzieżowa kapela, zespół regionalny „Dunajec” w trzech grupach wiekowych, uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego prezentując śpiew i grę na instrumentach. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności, podczas pokazu sztuk walk JIU – JIITSU oraz podczas prezentacji ZUMBY. Niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności. Obecny był śpiew, taniec oraz gra na instrumentach.

Po obejrzeniu 15 finalistów jury w składzie: Lucyna Jarząbek, Magdalena Jarząbek, Anna Mrożek przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Weronika Stronczek – śpiew,

II miejsce – Wojciech Szaluś – recytacja,

III miejsce – Aleksandra Kałafut – gra na klarnecie

oraz dwa wyróżnienia: Paulina Moś – śpiew, Filip Makowski – gra na pianinie.

Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ, Nagrodę Publiczności zdobyła Weronika Stronczek.

Nagrodami w konkursie talentów były bony podarunkowe do sklepu  Empik, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza. Nagrodę Publiczności ufundowało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”, zaś dla osób które wypełniły kupon i wzięły udział w głosowaniu na nagrodę publiczności nagrody rzeczowe ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz – Podhale.

Emocje konkursowe ostudził występ  muzyczny „Beti”, który porwał publiczność do tańca. Każde chętne dziecko mogło sobie pomalować twarz, zrobić zabawkę z siana lub wykonać pracę plastyczną. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Ekodoradcy Gminy Łapsze Niżne oraz Lokalnej Grupy Działania Spisz – Podhale.

źródło: UG Łapsze Niżne

Shares
Previous
Next