Previous
Next

Projekt „Korona Pienin” cieszy się coraz większą popularnością

Turyści odwiedzający region Pienin coraz częściej korzystają z propozycji przygotowanej przez Klub Zdobywców Korony Europy- książeczki i odznaki turystycznej o nazwie „Korona Pienin“ (polsko-słowackich).

Książeczka (68 stron) zawiera w sobie dwa projekty do wyboru, obejmujące Pieniny Spiskie, Pieniny Środkowe (Właściwe), Małe Pieniny oraz Pieniny Słowackie. W pierwszym projekcie zostały wybrane najwyższe szczyty Pienin, przy zwróceniu uwagi na ich dostępność dla turysty oraz walory krajobrazowe.

Każdemu ze szczytów poświęcono jedną stronę zawierającą jego nazwę, wysokość, współrzędne oraz pasmo górskie. Pozostałe miejsce można wykorzystać na wpisanie daty, przebytej trasy, zdjęcia zdobywcy i pieczątki ze szczytu lub okolicznych miejsc.
W drugiej części książeczki zostały natomiast zaproponowane urokliwe trasy, zarówno krótkie i łatwe, jak i całodniowe i bardzo ambitne. Przy każdej z nich podany jest dokładny przebieg, długość, czas przejścia, a także pozostawione miejsce na wpisanie daty, zdjęcie zdobywcy oraz pieczątki ze szczytu. Generalnie oba projekty są łatwe i bardzo wdzięczne, stąd też takie zainteresowanie.


Ponadto, w książeczce znajduje się PIENIŃSKIE ABC… czyli propozycja wielu miejsc wartych obejrzenia w okolicy oraz schematyczna mapa położenia szczytów i proponowanych tras.

Jak twierdzą turyści, książeczka „Korona Pienin“ w dużym stopniu ułatwiła im zaplanowanie i uatrakcyjnienie pobytu w Pieninach oraz dodała nutkę rywalizacji – każdy bowiem starał się zdobyć jak najwyższy stopień przepięknej odznaki nawiązującej do specyfiki naszego regionu. (flisak, tratwa na Dunajcu, sosenka z Sokolicy, zarys Trzech Koron). Szczególnie zadowolone były dzieci, dla których zdobywanie szczytów i zaznaczanie ich w książeczce zamieniało się we wspaniałą przygodę.

Podobny projekt został stworzony także dla Gorców (Miłośnik Gorców), a odznaki z Pienin i Gorców stanowią urokliwy komplet.

Książeczki można zakupić w oddziale PTTK Szczawnica, w Pienińskim Centrum Turystyki oraz poprzez stronę www.idewgory.pl

Pieniny czekają na każdego, zachęcamy więc do skorzystania z projektów 🙂

źródło: Klub Zdobywców Korony Europy – Projekt Korona Pienin

Shares