Previous
Next

Pożar w Czerwiennem. Spłonął dom i pomieszczenia gospodarcze

12 stycznia 2022 r. około godziny 7.00 w miejscowości Czerwienne doszło do pożaru zabudowania mieszkalno – gospodarczego. W momencie przybycia pierwszego zastępu gaśniczego pożarem objęte było całe poddasze budynku mieszkalnego, kuchnia na parterze i zaczynał palić się przylegający budynek gospodarczy. Pożar był otwarty.

Pożar w Czerwiennem Fot. OSP Czerwienne Górne

Mieszkający samotnie właściciel znajdował się na zewnątrz i został przewieziony do szpitala przez ZRM. Działania kolejno przybywających zastępów polegały na podaniu 8 prądów wody w tym 2 do wewnątrz budynku. Odłączono zasilanie energetyczne w miejscowości, zbudowano punkt czerpania wody na potoku Bystry.

Pożar w Czerwiennem Fot. OSP Czerwienne Górne

Ratownicy pracujący wewnątrz budynku zabezpieczeni byli w sprzęt ODO i kamery termowizyjne dzięki czemu nastąpiło szybkie przeszukanie budynku. W trakcie działań z pomieszczenia kuchni wyniesiono 2 butle z gazem propan-butan. Po ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych w celu dotarcia do pojedynczych zarzewi ognia. W działaniach udział brało 15 zastępów PSP i OSP a także 58 ratowników.

źródło: PSP Nowy Targ/OSP Czerwienne Górne
Fot. OSP Czerwienne Górne

ZOBACZ FILM https://fb.watch/auW2nrTgUE/

Shares
Previous
Next