Previous
Next

Ponad 5 milionów złotych dofinansowania na budowę nowych mieszkań

W grudniu 2021 roku Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowym Targu umowę o udzielenie finansowego wsparcia ze środków rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa mieszkaniowego na realizację przedsięwzięcia, polegającego na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w wyniku którego powstanie 30 lokali mieszkalnych.

Planowany koszt przedsięwzięcia to ponad 6,5 min zł, w tym udział finansowego wsparcia z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie ponad 5 milionów zł co stanowi 80% kosztów planowanej inwestycji.

Budynek powstanie przy ulicy Sikorskiego na terenie będącym własnością Spółki. W budynku zostało zaprojektowane 30 mieszkań wraz z komórkami lokatorskimi.

W nowo wybudowanym obiekcie znajdzie się 30 lokali mieszkalnych , w tym: 16 mieszkań o powierzchni od 43 do 47 m2 oraz 14 lokali o powierzchni od 30 do 42m2. Całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań 1205,63 m2.

Zagospodarowany zostanie teren wokół budynku. Wykonana zostanie niezbędna infrastruktura w postaci m.in. 30 miejsc parkingowych, oświetlenia.

Projekt budynku został wykonany przez Spółdzielnię Pracy „Inwestprojekt Świętokrzyski” z Kielc.

źródło: UM Nowy Targ

Shares