Previous
Next

Policja publikuje portrety pamięciowe kobiet, które okradły seniorkę metodą „na pracownika ZUS”. Rozpoznajesz ? Zadzwoń !

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzą dochodzenie w sprawie  oszustwa metodą „na pracownika ZUS”. Publikujemy portrety pamięciowe kobiet, które okradły seniorkę w celu ustalenia ich tożsamości.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 5 sierpnia br. w południe w Nowym Targu. Do 77-letniej nowotarżanki przyszła kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS-u i fałszywa „pani doktor”, której badanie i opis historii choroby miał zapewnić, seniorce podwyżkę emerytury. Podczas badania seniorki przez fałszywą lekarkę, druga z kobiet zabrała wszystkie pieniądze i wyszła z mieszkania. Kiedy „pani doktor” również opuściła mieszkanie nowotarżanki ta zorientowała się, że została oszukana i straciła blisko 30 tysięcy złotych.


W przypadku jakichkolwiek informacji pomocnych w ustaleniu tożsamości kobiet, których wizerunki publikujemy, prosimy o kontakt z policjantami z Nowego Targu pod nr tel. 47 83 46 400, 47 83 46 457, pocztą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@nowy-targ.policja.gov.pl, bądź z najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112.

źródło: Małopolska Policja

Shares
Previous
Next