Hard Enduro Rocky Hill w Ochotnicy Dolnej

W niedzielę w Ochotnicy Górnej odbyły się zawody Hard Enduro Rocky Hill zorganizowane przez Gorczański Klub Motorowy – Ochotnica. Organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że ich impreza nie bez powodu jest uważana za jedną z najlepszych w Polsce.

To kolejne zawody organizowane w Ochotnicy Górnej, gdzie z roku na rok przybywa „atrakcji”. W efekcie zawodnicy mają wielkie pole do popisu a kibice niezapomniany pokaz umiejętności oraz wytrzymałości uczestników. Był pot, mocno zaciśnięte zęby i walka o do końca. Limit czasowy dla wielu okazywał się nieubłagany, choć najlepsi regulaminowe 6 kółek pokonywali w tempie nie do uwierzenia.

– Moje wrażenia po zawodach są jak najbardziej pozytywne– podkreśla Szymon Wójciak dyrektor HARD ENDURO OCHOTNICA ROCKY HILL. – Według mojego odczucia to były najlepsze zawody w historii naszego klubu. Sam fakt, że na starcie stanęło 240 zawodników co jest zdecydowanym rekordem w Ochotnicy, bardzo cieszy. Tak naprawdę cała trasa była bardzo wymagająca, nie było, gdzie odpocząć, ale największą trudność sprawiały strome leśne podjazdy, które ciężko było nawet pokonać piechotą.

Jak podkreśla organizator w przygotowaniu Hard Enduro Rocky Hill – drugiej edycji w Ochotnicy Górnej, a siódmych zawodów przygotowanych przez Gorczański Klub Motorowy pomagało wiele osób zarówno poprzez pracę fizyczną jak i sponsoring.

– Mamy fantastyczną ekipę, fantastyczne władze gminy i fantastycznych sponsorów z gminy, jak i spoza naszej okolicy, co dało się zauważyć w nagrodach. Ludzie, którzy udzielili nam zgody na grunty pod trasę i parkingi, to najlepsi ludzie na naszym globie, którzy ani myślą nam przeszkadzać, wręcz przeciwnie, dopingują i pomagają – zaznacza Szymon Wójciak.

Podczas zawodów prowadzona była zbiórka pieniędzy na ośrodek dla niepełnosprawnych w Szczawnicy, gdzie jest wielu podopiecznych z Ochotnicy, ale również z okolicznych miejscowości. Wielu motocyklistów i kibiców w czasie imprezy postanowiło wesprzeć budowę nowego ośrodka w Pieninach.

Sędzią zawodów był Rafał Luberda. HARD ENDURO OCHOTNICA ROCKY HILL komentował Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna.  Dyrektorem zawodów był Szymon Wójciak a kierownikiem trasy jest Marcin Rusnak.

Wyniki:

KOBIETY:

1. Paluch Joanna Motoprzygoda Racing Team

2. Pustelnik Kalina

JUNIOR:

 1. Bryjak Hubert GKM Ochotnica
 2.  Waligóra Oskar BKFM Flow
 3. Gill Dominik Sarna
 4. Bartłomiej GKM Ochotnica

OPEN:

1. Kozielec Krzysztof  MKS Moto-Pasja

2. Grygny Dominik Enduro Dzik Ujsoły

3. Chrobak Damian GKM Ochotnica

4  Rusnak Łukasz GKM Ochotnica

MASTERS

 1. Kąkol Paweł Enduro Dzik Ujsoły
 2. Węglarz Marcin      Beerduro
 3. Wąchała Jacek RMK Tylmanowa
 4. Watychowicz Tomasz GKM Ochotnica

EXPERT

 1.  Nędza Mariusz Enduro Sułkowice
 2.    Skorut Wojciech Sulkowice
 3.  Fujak Michał MTR Osielec
 4. Podgórski Adam RMK Tylmanowa

PRO

 1. Juszczak Emil
 2.  Dudzic Kacper RMK Tylmanowa
 3. Łoboz Maciej
 4. Kaczmarczyk Oskar

źródło; Gmina Ochotnica Dolna

Shares