Previous slide
Next slide

Pijany kierowca zatrzymany w Łapszance. W aucie jechał także poszukiwany mężczyzna

6 maja, w godzinach popołudniowych policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych przeprowadzili kontrolę drogową w miejscowości Łapszanka. Do zatrzymania wytypowano samochód osobowy, którego kierowca wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 41-latek będzie teraz odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Nowym Targu.

To jednak nie był koniec interwencji. W trakcie kontroli okazało się również, że jeden z pasażerów pojazdu — 34-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ — jest osobą poszukiwaną przez organy ścigania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Shares