Previous
Next

Pijana rowerzystka wjechała w rowerzystę

Nietrzeźwa 33-letnia nowotarżanka kierująca rowerem doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzystą.  Kobieta odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. 

Do zderzenia dwójki rowerzystów doszło w piątkowe popołudnie na jednej z ulic w Ludźmierzu. Policjanci ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy rowerzystce. Podczas rozmowy i próby ustalenia przebiegu zdarzenia, kobieta zaczęła się agresywnie i arogancko zachowywać. 33-latka z Nowego Targu chciała również uciec z miejsca zdarzenia. W stosunku do kobiety policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby kontynuować podjętą interwencję. Bardzo szybko wyjaśnił się też powód zachowania kobiety. Okazało się, że podczas jazdy na łuku drogi zjechała do lewej krawędzi jezdni i zderzyła się prawidłowo jadącym rowerzystą.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że 33-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W wyniku zderzenia tylko kobieta odniosła powierzchowne obrażenia, jednak odmówiła skorzystania z pomocy medycznej. Dalsze czynności w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości prowadzi nowotarska komenda. Za popełnione wykroczenia grozi kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 2 500 złotych. Można też orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next