Previous
Next

Od jutra, 14 lutego zmiana przebiegu tras narciarstwa biegowego i „Szlaku wokół Tatr” w rejonie Boru „Kombinackiego”

Wykonawca prac budowlanych na nowym odcinku drogi krajowej nr 47 w Nowym Targu (tzw. „Zakopianka”) Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp.  z. o.o. informuje, iż od dnia 14 lutego 2022 r. (Poniedziałek) zostanie zmieniony przebieg tras narciarstwa biegowego w obrębie tzw. „Boru Kombinackiego”.

Fragment trasy biegnący po asfaltowym odcinku ścieżki rowerowej „Szlak Wokół Tatr” zostanie zamknięty, a ruch narciarski zostanie przeniesiony na odcinek do tej pory nieczynny biegnący wzdłuż torów kolejowych, zgodnie z załączoną mapką.

W dniu 14 lutego będzie przeprowadzana zmiana oznakowania, w związku z tym po trasie mogą poruszać się pojazdy wykonawcy. Trasa zostanie wyratrakowana po zakończeniu prac.

Na odcinku trasy przebiegającym pod wiaduktem pozbawionym śniegu, należy odpiąć narty. Tutaj prosimy również o ostrożność ze względu na poruszające się w tym miejscu pojazdy z budowy.

Pieszych korzystających ze zmienionego przebiegu szlaków, bardzo prosimy o poruszanie się poza torami narciarskimi.

Zamknięcie fragmentu odcinka „Szlaku Wokół Tatr” planowane jest do 30 czerwca 2022 r. Na okres wiosenny Wykonawca przygotuje objazd dla rowerów, o czym będzie informować stosownym komunikatem.

Na stronie www.biegowki.nowytarg.pl znajduje się szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu

źródło: UM Nowy Targ

Shares