Previous
Next

Nowy Targ. Sprawca ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym został aresztowany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 42-lat, w związku ze śmiercią 63-letniego nowotarżanina. Młodszy z nich usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym oraz kradzieży telefonu, a starszy poplecznictwa. Sąd na wniosek prokuratury wobec 24-latka zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

23 stycznia br. przed południem, policjanci z nowotarskiej komendy zostali wezwani do mieszkania w bloku w Nowym Targu, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili  zgon 63-letniego mężczyzny. Na ciele zmarły posiadał liczne obrażenia, które wskazywały, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.  W mieszkaniu przebywała konkubina zmarłego oraz jej 42-letni nietrzeźwy syn. 

Policjanci w toku dochodzenia ustalili, że 63-latek minionej nocy został pobity podczas libacji alkoholowej przez 24-letniego wnuka swej konkubiny. Kobieta w tym czasie spała w innym pomieszczeniu.  Ustalono także, że wnuk ukradł babci  telefon komórkowy i oddalił się.  Natomiast 42-letni syn kobiety pomagał w zatarciu śladów przestępstwa sprzątając mieszkanie. Gospodyni, gdy rano zorientowała się, że 63-latek nie żyje poleciła synowi dzwonić na numer alarmowy.  

42-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut podejmowania działań mających na celu udaremnienie postępowania karnego poprzez zacieranie śladów przestępstwa (art. 239 § 1 kk) za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy  do nawet do 5 lat.
Natomiast  24-latka policjanci wytropili wieczorem w Jabłonce. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli skradziony telefon. 25 stycznia br. zatrzymany usłyszał  w nowotarskiej prokuraturze zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym ( art. 156 kk §3  w związku z art. 156 kk § 1 pkt 2)  oraz kradzieży telefonu komórkowego (art. 278 §1 kk). 26 stycznia sąd na wniosek prokuratury  zastosował wobec 24-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi  kara pozbawienia wolności do 25 lat albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.pl

Shares
Previous
Next