Previous
Next

Mistrzostwa Polski Gorce Ultra-Trail® w tym roku w Ochotnicy Dolnej

W tym roku w pierwszy weekend sierpnia gmina Ochotnica Dolna ponownie wypełni się gwarem biegaczy górskich. Zawodnicy z Polski i świata przyjadą w Gorce, aby przez 3 dni mierzyć się z wymagającymi trasami w Gorcach i Beskidzie Wyspowym.

W tym roku po raz pierwszy w historii, w ramach zawodów Gorce Ultra-Trail®, odbędą się także oficjalne Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. O tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski Seniorów rywalizować będą zawodnicy i zawodniczki z ważną licencją PZLA. Specjalnie dla zawodników pojawił się nowy dystans – GUT 5! Bieg na dystansie 5,5 km o przewyższeniu blisko 750 m odbędzie się w piątek 5 sierpnia, start o godz. 17.00. Trasa prowadzi z Ochotnicy Dolnej na szczyt Lubania (1211 m n.p.m.)

W tym roku w pierwszy weekend sierpnia gmina Ochotnica Dolna ponownie wypełni się gwarem biegaczy górskich. Zawodnicy z Polski i świata przyjadą w Gorce, aby przez 3 dni mierzyć się z wymagającymi trasami w Gorcach i Beskidzie Wyspowym.

Międzynarodowy Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail® 2022, w skrócie – GUT, odbędzie się w dniach 5-7.08.2022. Bazą wydarzenia jest Ochotnica Dolna. Podczas VII edycji GUT odbędzie się 6 biegów dla dorosłych (GUT 102, GUT 84, GUT 48, GUT 20, GUT 12, GUT 5) oraz biegi dzieci, a wydarzenie zakończy się w niedzielę 7 sierpnia oficjalną dekoracją zwycięzców z udziałem patronów honorowych imprezy.

Organizatorem Gorce Ultra-Trail® jest Fundacja Run Vegan oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wydarzenie współorganizuje Gmina Ochotnica Dolna, gospodarz bazy zawodów.

Patronat honorowy nad Festiwalem Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail objęli: Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Tadeusz Królczyk – gospodarz wydarzenia

Harmonogram biegu GUT 5:

  • Styl biegu: bieg w stylu alpejskim czyli na krótkim dystansie i o mocnym przewyższeniu.
  • Limit uczestników: 150 osób
  • Limit czasu: 2 godz.
  • Start zapisów online w systemie www.gorceultratrail.pl: 28.01.2022
  • Start zapisów w systemie STARTER PZLA 1.02.2022 (tylko zawodnicy z licencją PZLA)
  • Koniec zapisów: 15.07.2022

Piątek 5.08:

  • 13:00 – 16:00 Biuro Zawodów: dodatkowe zapisy i odbiór pakietów
  • 17:00 start biegu (Ochotnica Dolna, os. Centrum)
  • 19:00 limit czasu na mecie (Lubań)
  • 20:30 dekoracja Mistrzostw Polski i zwycięzców (WOK Ochotnica Dolna, os. Dłubacze 173b)

Regulamin PZLA: https://pzla.pl/imprezy/7248-14-pzla-mistrzostwa-polski-seniorow-w-biegu-gorskim-na-krotkim-dystansie

Informacje i zapisy: przez stronę www.gorceultratrail.pl lub w biurze zawodów w Ochotnicy Dolnej. Kontakt: info@runvegan.pl

źródło: UG Ochotnica Dolna

Shares