Previous
Next

Goszczyński i ZSE dla Ukrainy

Sytuacja za wschodnią granicą poruszyła serca wielu ludzi, którzy zaangażowali się w różnorodną pomoc. Do akcji charytatywnych dołączyła także młodzież z wielu szkół regionu. W ttym groinie znaleźli się także uczniowie „Goszczyńskiego” i ZSE w Nowym Targu.

W „Goszczyńskim” od poniedziałku do piątku do szkoły przynoszono najpotrzebniejsze rzeczy : środki czystości , higieny osobistej, opatrunki,  lekarstwa, koce zwykłe i termiczne, śpiwory, karimaty, odzież i artykuły spożywcze. Nie zabrakło też darów przywiezionych od jednej z absolwentek ze sklepu Tk Maxx Zakopane.

Do przedsięwzięcia przyłączyło się wielu uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Zaangażowanie było widać w każdym miejscu: zarówno w liceum poprzez wspomnianą zbiórkę, zorganizowanie Dnia Solidarności z Ukrainą, a także poprzez segregowanie darów w Powiatowym Zarządzie Dróg, w którym wzięli udział wolontariusze wraz z nauczycielami. W najbliższy wtorek, 8 marca odbędzie się w Goszczyńskim akcja krwiodawstwa pod hasłem: „Przelej krew na Ukrainę”, do udziału w której zachęcana jest cała Społeczność Goszczyńskiego.

Równie aktywnie w akcję pomocy dla Ukrainy włączyła się społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, która włączyła się do akcji zainicjowanej  przez SKW Caritas. W dniach 28.02 – 05.03.2022 r. wolontariusze zebrali najbardziej potrzebne rzeczy:  koce, śpiwory, karimaty, środki higieniczne i pielęgnacyjne, leki przeciwbólowe, pampersy, środki dla niemowląt, odzież damską, męską i dziecięcą, środki antyseptyczne, maseczki, żywność z dłuższą datą ważności : konserwy, suszone owoce, batony energetyczne, latarki, zapałki, baterie, apteczki.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Shares