Previous
Next

I Biegowy Piknik w Gminie Ochotnica Dolna – „Biegamy dla Ukrainy”

6 marca na Polanie Homelka w osiedlu Bartoszówka w Ochotnicy Górnej odbył się I Biegowy Piknik w Gminie Ochotnica Dolna pod hasłem „Biegamy dla Ukrainy i pomagamy”. Nową trasę przyjechali przetestować miejscowi, a także goście z całego Podhala. Podczas pikniku odbyła się zbiórka funduszy dla walczącej Ukrainy.

Podczas I Biegowego Pikniku, który zgromadził kilkudziesięciu uczestników można było skorzystać m.in. z cennych  wskazówek od trenera dotyczących jazdy na nartach biegowych jak i samego przygotowania do uprawiania sportów zimowych. Dobrymi radami dzieliła się z uczestnikami Agata Szlachetka – Mistrzyni Polski amatorów PZN w biegach narciarskich, a także Katarzyna Maciążek, instruktorka narciarstwa biegowego. Kto chciał mógł na miejscu wypożyczyć narty a także skorzystać z przejażdżki psim zaprzęgiem. Do sportowej aktywności zachęcał wszystkich prowadzący wydarzenie Michał Busek.

W czasie wydarzenia uczestnicy okazali także ogromne serca i włączyli się w akcję pomocy poszkodowanym mieszkańcom Ukrainy. Zbierane podczas I Biegowego Pikniku wolne datki zostały przekazane ks. dr Stanisławowi Kowalikowi proboszczowi Ochotnicy Górnej. Dodatkowo również zebrano produkty, które przekazane zostały Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Górnej.

Na uczestników oprócz sportowych atrakcji czekał gorący góralski poczęstunek i ciepła herbata przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej. Na bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR – Rabka-Zdrój.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie I Pikniku Biegowego w Gminie Ochotnica Dolna.
„Za udostępnienie terenu dziękujemy Państwu Piszczkom z osiedla Stasichy i Państwu Furcom z osiedla Bartoszówka. Trasę dla uczestników przygotowała firma Bartłomieja Bartoszki. Leżaki i namiot udostępnił nam Cezary Szafraniec. Ponadto w organizację niedzielnego wydarzenia z ogromnym zapałem zaangażował się: Agata Szlachetka, Katarzyna Maciążek, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Górnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, nad bezpieczeństwem czuwał Kazimierz Buczek z Grupy Podhalańskiej GOPR – Rabka-Zdrój. Pomagał nam także Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej, Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej, Spółdzielnia EKO Ocho i dzielne wolontariuszki. Psie zaprzęgi zorganizował Andrzej Bomba a wypożyczalnię biegówek Dawid Szeliga z Turbacz XC.” – można przeczytać na stronie internetowej Gminy Ochotnica Dolna.

Shares
Previous
Next