Previous
Next

Gmina Łapsze Niżne na trasie sztafety Peace Run 2023 – Weź udział w biegu już 3 czerwca !

Gmina Łapsze Niżne znalazła się na trasie tegorocznej Międzynarodowej Sztafety Peace Run – Międzynarodowego Biegu Pokoju

Już 3 czerwca o godz. 15:00 do Gminy Łapsze Niżne przez przejście graniczne Łysa nad Dunajcem w Niedzicy dotrze grupa biegaczy, którzy będą wbiegać do Polski od strony Słowacji (Spišská Stará Ves).

Biegacze z różnych krajów już od 36 lat pokazują osobom dorosłym i dzieciom na ich własnym przykładzie, jak ludzie o różnym pochodzeniu i wyznaniu mogą ze sobą współpracować, biegać i żyć w zgodzie. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na to, że przyjaźń, harmonia, tolerancja między ludźmi i między narodami odgrywają bardzo istotną rolę dla pokoju na całym świecie.

Założycielem Biegu Pokoju w roku 1987 r. był Śri Chinmoy – indyjski filozof, poeta, pisarz, autor piosenek, malarz, atleta, działacz na rzecz pokoju, pomysłodawca programu World Harmony Run i kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Bieg Pokoju – Peace Run, to niezwykły bieg z pochodnią, którą do tej pory niosło setki tysięcy biegaczy-wolontariuszy w ponad 155 krajach na całym świecie.

Możliwość wzięcia udziału we współorganizacji wyścigu to dla Gminy Łapsze Niżne wielkie wyróżnienie i okazja do ukazania piękna okolicznych terenów, przy jednoczesnej realizacji piękna założeń przedsięwzięcia – promowania dobra ludzkich serc i pokoju na świecie.

Shares