Dwie mieszkanki Gminy Łapsze Niżne z tytułami Mistrza Polski

W sobotę 29.01.2022 r. odbyły się zawody – Mistrzostwa Polski Kata Jiu-Jitsu Goshin Ryu w systemie online. Zawodnicy z Podhala na co dzień ćwiczący w sekcji Jiu-Jitsu EdArt brali udział w składzie trzynastoosobowym z podziałem na kategorie wiekowe i stopnie KYU.


Do zawodów zgłosiło się 167 z całej Polski. Każdy z zawodników miał wykonać pięć technik obronnych i pokazać ich skuteczność. Sędziowie  oceniali precyzję wykonania, dynamikę i skuteczność prezentowanych technik.
Wszyscy zawodnicy z sekcji Jiu-Jitsu EdArt zaprezentowali się z jak najlepszej strony stając na Podium.

Z Gminy Łapsze Niżne w zawodach udział wzięły dwie osoby na co dzień trenujące w Domu Kultury w Niedzicy, które uzyskały tytuł Mistrza Polski !

Wiktoria Froncz    I miejsce i tytuł Mistrza Polski
Anna Szpernoga   I miejsce i tytuł Mistrza Polski

Treningi Sekcji Jiu-Jitsu EdArt  prowadzą – Sensei Artur Szpałek 3 Dan i Sensei Edyta Szpałek 1 Dan w Nowym Targu, Czarnym Dunajcu, Rabie Wyżnej, Niedzicy, Spiskiej Starej Wsi. W przygotowaniach do mistrzostw pomagali: Sensei Szymon Lipkowski, oraz Sensei Ryszard Leja.

Teraz przed ćwiczącymi kolejne wyzwanie – egzamin na stopnie uczniowskie z zakresu Kanonu Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu które odbędą się w Nowym Targu.

źródło: UG Łapsze Niżne

Shares