Previous
Next

Blisko 800 osób wzięło udział w akcji „Czysty Powiat Nowotarski”

Powiat Nowotarski zakończył akcję „Czysty Powiat Nowotarski”. W projekt włączyły się szkoły z terenu Powiatu nowotarskiego. W akcji uczestniczyło blisko 800 osób: uczniów, nauczycieli oraz pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych.

We wspólne sprzątanie włączyły się: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu, Zespół  Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem. Przed rozpoczęciem zbiórki odpadów, odbywały się prelekcje dotyczące otaczającej nas przyrody.

Organizatorzy akcji składają podziękowania pracownikom parków narodowych:  Marioli Stefaniak z Gorczańskiego Parku Narodowego,  Dorocie Zborowskiej z Pienińskiego Parku Narodowego,  Tomaszowi Urbaniec z Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Leśniczemu Krzysztofowi Przybyła – leśniczemu Lasów Państwowych, za cenne informacje o środowisku przyrodniczym przekazywane podczas spotkań z młodzieżą.

Fot. SP w Nowym Targu

Shares
Previous
Next