Blisko 200 osób dziennie korzysta z lodowiska w Niedzicy

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się oddane do użytku 5 stycznia br. gminne lodowisko w Niedzicy. Gmina zainwestowała blisko 500 tys. złotych w uruchomienie tej atrakcji, która ma służyć zarówno mieszkańcom jak i turystom. W sezonie zimowym 2021/2022 wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

„Gminne lodowisko w Niedzicy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród przebywających na terenie gminy turystów, uczestników wycieczek szkolnych i kolonii jak również wśród samych mieszkańców, w tym społeczności szkolnej. W okresie ferii zimowych obiekt jest odwiedzany nawet przez blisko 200 osób dziennie. W weekendy liczba osób jest znacznie większa” – mówi Helena Stanek zajmująca się obsługa wypożyczalni łyżw przy lodowisku w Niedzicy.

Oficjalne otwarcie lodowiska, które zlokalizowane jest za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy miało miejsce 5 stycznia 2022 r. Inwestycja w całości została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i kosztowała 498 519 zł.

Inwestycja zrealizowana w ramach zadania pn. „Dostawa i montaż: elementów składowych sezonowego lodowiska tj. agregatu chłodniczego, band rekreacyjnych, urządzenia do konserwacji i pielęgnacji tafli lodowej oraz wyposażenie wypożyczalni łyżew dla lodowiska o wymiarach 15 x 30m wraz z czynnikiem chłodzącym (glikol) w ramach realizacji uzupełniającej inwestycji pn.: STREFA AKTYWNOŚCI – rozwój oferty turystycznej na obszarze LGD Spisz – Podhale, poprzez budowę placu rekreacyjnego w miejscowości Niedzica.”

W sezonie zimowym 2021/2022 zarówno obszar lodowiska jak i sprzęt zlokalizowany w wypożyczalni przy obiekcie są bezpłatnie udostępniane wszystkim chętnym codzienne w godz. od 10:00 do 21:00

Shares