Previous
Next

Biblioteka się przeprowadza. 28 tysięcy książek zmieni lokalizację

W Krościenku nad Dunajcem rozpoczęła się wielka przeprowadzka Gminnej Biblioteki Publicznej ze starej siedziby do nowej zlokalizowanej się przy ul. Alei Wędkarzy.

Po roku od rozpoczęcia budowy, nowa biblioteka od następnego tygodnia zacznie wypełniać się po brzegi książkami. Do przeniesienia jest prawie 28 tysięcy książek. Trwa również umeblowanie pomieszczeń w budynku w sprzęt oraz ostatnie roboty wykończeniowe.

W nowym budynku poza wypożyczalnią, czytelnią czy pomieszczeniami administracyjnymi znajdą się także m.in. sala warsztatowa dla dzieci i młodzieży, przestrzeń i kącik dla najmłodszych  z zabawiaczami edukacyjnymi, strefa dla seniorów na spotkania Klubu Miłośników Książki, Pieninoteka z wyodrębnionym księgozbiorem regionalnym i ogródek plenerowy. 

Inwestycja jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1.”Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

źródło: UG Krościenko nad Dunajcem

Shares